قطار مغناطیسی ژاپنی،600کیلومتر در ساعت

قطار مغناطیسی ساخت ژاپن توانست در آزمایشات اولیه به سرعت 600 کیلومتر در ساعت برسد و رکورد سریع ترین قطار جهان را به خود اختصاص دهد.

قطار مغناطیسی ژاپنی،600کیلومتر در ساعت

 

فناوری به کار رفته در این قطار مغناطیسی به گونه ای است که با استفاده از میدان مغناطیسی، چند سانتیمتر بالاتر از ریل قرار می گیرد و عملا در اتفاع چند سانتیمتری به حرکت درمی آید. بدین ترتیب هنگام حرکت قطار در مسیر ریل، اصطکاک به حداقل ممکن می رساند.

این بار اول نیست که ژاپنی ها موفق می شوند رکورد سریع ترین قطار جهان را به دست آورند. هفته گذشته همین قطار توانست در یک سفر آزمایشی به سرعت 590 کیلومتر در ساعت برسد که بالاتر از رکورد جهان بود. پیش از این قطار دیگری در سال 2003 توانسته بود به حداکثر سرعت 580 کیلومتر در ساعت برسد و از آن زمان رکورددار سرعت قطارها در جهان باقی بماند.

این قطار پرسرعت بخشی از یک پروژه عظیم است که توسط خط آهن مرکزی ژاپن اجرا می شود و قرار است در سال 2027 در مسیر بین توکیو و ناگویا فعال شود. در حال حاضر مسافرت بین این دو شهر در حدود 5 ساعت طول می کشد اما قطار جدید می تواند این مسیر را در حدود 40 دقیقه طی کند.

پیش بینی می شود هزینه اجرای این پروژه در حدود 100 میلیارد دلار باشد که بخش اعظم آن صرف ساخت خط آهن و تونل سازی در مسیر کوهستانی بین دو شهر خواهد شد.

/ 2 نظر / 44 بازدید
سپیده

پدرم راه تمام زندگیست ، پدرم دلخوشی همیشگیست . روز پدر بر همه پدران مبارک[هورا]

پارسا

با سلام,خواهان تبادل لینک با وبلاگ زیبای شما هستیم,لطفا مارو با عنوان "دانلود بهترین بازی ها و برنامه های اندروید" لینک بفرمایید و اطلاع بدین که لینکتون کنم,موفق باشید